Pokud u té vody jste, tedy někde u rybníka, či ještě lépe u moře, nemáte žádnou starost. I když i zde by se dalo o vodě diskutovat, konkrétně o její čistotě. Jenže tu vy asi moc ovlivnit nemůžete.
Pokud však máte povinnosti a ty vás k nikam nepustí, jistě máte u domku bazének se studenou vodou. Nebo teplou, dle chuti. A tak do ní jistě s radostí hupnete a rácháte se jako velmož. Ale ouha, co to je? Nějaké podivné nečistoty vám ulpěly na kůži. Kde se vzaly? Však máte filtr.
Jenže máte filtr kartušový a ten toho zase tak moc nezvládne. Ne že by nefungoval, zpočátku ano a také velmi dobře, ale jeho životnost je omezená a prostě se musí občas vyměnit papírová vložka uvnitř. Ta by se měla měnit poměrně často a také se musí udržovat, to znamená vytáhnout ji ven a vymýt. Tím se ovšem dost opotřebovává. Proto je možná lépe, kdyby byl nahrazen filtr kartušový filtrem pískovým.
Zde asi každý namítne, že je zde značný cenový rozdíl, že kartušové filtrace jsou levnější nežli pískové. Ano, to je pravda. Ale nyní se podívejte na věc jinak.
Pískový filtr vám vydrží v podstatě navždy, ten se nemění celý, A ta výměna písku uvnitř se pravděpodobně provede tak jednou za dva roky, nebo maximálně jednou za sezonu. To je podle toho, jak často se filtr používal.
Další peníze ušetříte, a to dost hodně, na bazénové chemii, protože pískové filtrace pracují mnohem lépe a vodu tedy není třeba tolik chemicky upravovat. Jen zde ušetříte možná tolik, kolik byste dali za celou kartuš. Schválně si to někdy spočítejte. Navíc k pískové filtraci lze připojit další zařízení, což u té druhé nelze, tak je skutečně pouze a jen k čištění vody.
Takže zde vidíte několik výhod pískové filtrace, a to jsme se nevěnovali stránce zdravotní, protože není třeba používat tolik chemických prostředků. A zdraví je myslím to nejpřednější.