Zatímco kdysi jste museli informace těžko zjišťovat v knihovně, telefonicky, či osobně, dnes se téměř vše dozvíte jediným kliknutím, a to během pár vteřin. Internet má každý v kapse, vždy připravený k použití. Co všechno se změnilo díky internetu pro rodiče, a jaké by to bylo bez něj?
Nákupy plenek a kosmetiky
Zatímco dřív jste museli jet do obchodu, a vybrat si z plenek, které se nabízely, případně objíždět více obchodů, a porovnávat ceny, nyní stačí zadat požadovanou značku do vyhledávače, porovnat ceny, a objednat z pohodlí domova. K lidem se tak snadno dostane i zboží, které pro ně jindy bylo nedostupné.
Věci po dětech
Někdo oblečení a hračky po dětech skladoval, jiný je předal přátelům, nebo věnoval kamarádům. Několik málo lidí si našlo čas, a vyrazili s nimi na trh, kde je ještě udali. Nyní však můžete věci pohodlně nafotit, a prodat je dál v internetových bazarech. Získáte tak část peněz zpátky, a můžete za ně nakoupit jiné věci, které vaše děti nepotřebují nutně nové.
Rady
Bývaly doby, kdy v případě potíží musela matka kontaktovat svoji matku, sestru, či kamarádku, a poradit se. Mnohdy však tyto ženy neměly se stejnou potíží zkušenosti, a tak nezbývalo, než použít selský rozum, a nějak si poradit. Dnes se však na internetu probírá úplně vše, včetně přetahování předkožky, výchovných metod, nebo kvality plenek. Pozor ale! V případě zdravotních potíží vždy raději navštivte pediatra.
Žákovská knížka
Jistě si z dětství pamatuje hranatý sešit s nápisem žákovská knížka, který se prapodivně ztratil vždy, když jste dostali poznámku, nebo špatnou známku. Dnešní děti mají smůlu! Známky i poznámky si rodiče přečtou v online žákovské knížce, ještě než přijdou ze školy domů, trest už na ně čeká.
Distanční výuka
V době nouzového stavu a karantény, kdy se nedoporučovalo sjednocovat, fungovala dětem takzvaná distanční výuka, kdy učitelé vyučovali online. Ne snad, že by to bůhví jak fungovalo, ale děti se alespoň nějak dostaly k části učiva a materiálům, které potřebovali. Nejvíc to samozřejmě odnesli právě děti z nižších ročníků, které se učily základy, a jejich rodiče, kteří měli najednou mnohem víc práce. Kdyby ale nebyl dostupný internet, nejspíš by se výukové materiály zasílaly domů poštou, či by si je rodiče musely vyzvedávat ve škole, a dětem by to nevysvětlil už nikdo.